G1K3N10G N100V, 5A,RD<130M@10V,VTH1V~2V,
Mfr Part #:
G1K3N10G
Mfr Name: Goford Semiconductor
Goford Semiconductor
Description:
N100V, 5A,RD<130M@10V,VTH1V~2V,
Stock on Request
G1K3N10G Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Drain to Source Voltage (Vdss)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
FET Type
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
Mounting Type
Operating Temperature
Power Dissipation (Max)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
Supplier Device Package
Technology
Vgs (Max)
Vgs(th) (Max) @ Id
G1K3N10G Description
Short technical summary and product information.