FX1600002 CRYSTAL SURFACE MOUNT
Mfr Part #:
FX1600002
Mfr Name: Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Description:
CRYSTAL SURFACE MOUNT
Stock on Request
FX1600002 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Height
Mounting Type
Operating Mode
Size
Type
FX1600002 Description
Short technical summary and product information.
CRYSTAL SURFACE MOUNT
FX1600002 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FX1600002 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FX1430027
FX1430027
Diodes Incorporated
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD
View Part
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD
View Part
CRYSTAL 18.4320MHZ 20PF SMD
CRYSTAL 14.3180MHZ 18PF SMD