FTB8F-15F BRIDGE RECT 1PHASE 800V 1.5A ABF
Mfr Part #:
FTB8F-15F
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 1.5A ABF
Stock on Request
FTB8F-15F Specifications Quick View
Voltage
FTB8F-15F Description
Short technical summary and product information.
FTB8F-15F Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
FTB8F-15F Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ABF8U
ABF8U
SMC Diode Solutions
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 1A ABF
View Part
ABF28
ABF28
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 2A ABF