FTB6F-15F BRIDGE RECT 1PHASE 600V 1.5A ABF
Mfr Part #:
FTB6F-15F
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 1.5A ABF
Stock on Request
FTB6F-15F Specifications Quick View
Voltage
FTB6F-15F Description
Short technical summary and product information.
FTB6F-15F Quick Information
REACH Status: REACH Unaffected
FTB6F-15F Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ABF26
ABF26
SMC Diode Solutions
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 2A ABF
View Part
ABF6U
ABF6U
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 1A ABF