FST-21.2A-27 CABLE FLXSTRP 27POS 2.54MM 1.2"
Mfr Part #:
FST-21.2A-27
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
CABLE FLXSTRP 27POS 2.54MM 1.2"
Stock on Request
FST-21.2A-27 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
FST-21.2A-27 Description
Short technical summary and product information.
FST-21.2A-27 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FST-21.2A-27 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TE Connectivity
CABLE FLXSTRP 27POS 2.54MM 2"