FSP-22A-14 CABLE FLXSTRP 14POS 2.54MM 2"
Mfr Part #:
FSP-22A-14
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
CABLE FLXSTRP 14POS 2.54MM 2"
Stock on Request
FSP-22A-14 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
FSP-22A-14 Description
Short technical summary and product information.
CABLE FLXSTRP 14POS 2.54MM 2"
FSP-22A-14 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FSP-22A-14 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FSK-23A-14
FSK-23A-14
TE Connectivity
CABLE FLXSTRP 14POS 2.54MM 3"
View Part
CABLE FLXSTRP 14POS 2.54MM 4"
View Part
CABLE FLXSTRP 14POS 2.54MM 0.5"
FSP-21.75A-14
FSP-21.75A-14
CABLE FLXSTRP 14POS 2.54MM 1.75"