FSP-21.5A-2 CABLE FLXSTRP 2POS 2.54MM 1.5"
Mfr Part #:
FSP-21.5A-2
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
CABLE FLXSTRP 2POS 2.54MM 1.5"
Stock on Request
FSP-21.5A-2 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
FSP-21.5A-2 Description
Short technical summary and product information.
CABLE FLXSTRP 2POS 2.54MM 1.5"
FSP-21.5A-2 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FSP-21.5A-2 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TE Connectivity
CABLE FLXSTRP 2POS 2.54MM 0.5"
View Part
FSK-21A-2
FSK-21A-2
CABLE FLXSTRP 2POS 2.54MM 1"
View Part
FSP-22A-2
FSP-22A-2
CABLE FLXSTRP 2POS 2.54MM 2"
CABLE FLXSTRP 2POS 2.54MM 3.5"