FSK-24.5A-4 CABLE FLXSTRP 4POS 2.54MM 4.5"
Mfr Part #:
FSK-24.5A-4
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
CABLE FLXSTRP 4POS 2.54MM 4.5"
Stock on Request
FSK-24.5A-4 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
FSK-24.5A-4 Description
Short technical summary and product information.
CABLE FLXSTRP 4POS 2.54MM 4.5"
FSK-24.5A-4 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FSK-24.5A-4 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TE Connectivity
CABLE FLEXSTRIP 4POS 2.54MM 10"
View Part
FST-26A-4
FST-26A-4
CABLE FLXSTRP 4POS 2.54MM 6"
View Part
CABLE FLXSTRP 4POS 2.54MM 0.5"
FSK-21.5A-4
FSK-21.5A-4
CABLE FLXSTRP 4POS 2.54MM 1.5"