FSK-21.35A-7 CABLE FLXSTRP 7POS 2.54MM 1.35"
Mfr Part #:
FSK-21.35A-7
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
CABLE FLXSTRP 7POS 2.54MM 1.35"
Stock on Request
FSK-21.35A-7 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
FSK-21.35A-7 Description
Short technical summary and product information.
FSK-21.35A-7 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FSK-21.35A-7 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
TE Connectivity
CABLE FLXSTRP 7POS 2.54MM 4"
View Part
CABLE FLXSTRP 7POS 2.54MM 1.5"
View Part
CABLE FLXSTRP 7POS 2.54MM 2"
FSP-22A-7
FSP-22A-7
CABLE FLXSTRP 7POS 2.54MM 2"