FSK-2.75A-6 CABLE FLXSTRP 6POS 2.54MM 0.75"
Mfr Part #:
FSK-2.75A-6
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
CABLE FLXSTRP 6POS 2.54MM 0.75"
Stock on Request
FSK-2.75A-6 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
FSK-2.75A-6 Description
Short technical summary and product information.
FSK-2.75A-6 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FSK-2.75A-6 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FST-21A-6
FST-21A-6
TE Connectivity
CABLE FLXSTRP 6POS 2.54MM 1"
View Part
CABLE FLXSTRP 6POS 2.54MM 5"
View Part
CABLE FLXSTRP 6POS 2.54MM 5"
CABLE FLXSTRP 6POS 2.54MM 3"