FSK-11.25A-20 CABLE FLXSTRP 20POS 1.27MM 1.25"
Mfr Part #:
FSK-11.25A-20
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
CABLE FLXSTRP 20POS 1.27MM 1.25"
Stock on Request
FSK-11.25A-20 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
FSK-11.25A-20 Description
Short technical summary and product information.
FSK-11.25A-20 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FSK-11.25A-20 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FSK-11A-20
FSK-11A-20
TE Connectivity
CABLE FLXSTRP 20POS 1.27MM 1"
View Part
View Part
FSK-11.2A-20
FSK-11.2A-20
CABLE FLXSTRP 20POS 1.27MM 1.2"
CABLE FLXSTRP 20POS 1.27MM 0.8"