FLLDU040A225I0 LINE FILTER 440VDC 250VAC CHAS
Mfr Part #:
FLLDU040A225I0
Mfr Name: KEMET
KEMET
Description:
LINE FILTER 440VDC 250VAC CHAS
Stock on Request
FLLDU040A225I0 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Configuration
Current
Filter Type
Frequency
Mounting Type
Operating Temperature
Termination Style
Voltage
FLLDU040A225I0 Description
Short technical summary and product information.
LINE FILTER 440VDC 250VAC CHAS
FLLDU040A225I0 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FLLDU040A225I0 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FLLDH040A025I0
FLLDH040A025I0
KEMET
LINE FILTER 440VDC 250VAC 40A CH