FJH-20-R-03.35-4 .5MM FLEX CABLE JUMPER
Mfr Part #:
FJH-20-R-03.35-4
Mfr Name: Samtec Inc.
Samtec Inc.
Description:
.5MM FLEX CABLE JUMPER
Stock on Request
FJH-20-R-03.35-4 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
FJH-20-R-03.35-4 Description
Short technical summary and product information.
.5MM FLEX CABLE JUMPER
FJH-20-R-03.35-4 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FJH-20-R-03.35-4 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
Molex
CABLE FFC 20POS 0.50MM 3"
View Part
Molex
CABLE FFC 20POS 0.50MM 4"
View Part
CABLE FFC 20POS 0.50MM 2"
CABLE FFC 20POS 0.50MM 5"