FJ-15-R-03.00-4 1MM FLEX CABLE JUMPER
Mfr Part #:
FJ-15-R-03.00-4
Mfr Name: Samtec Inc.
Samtec Inc.
Description:
1MM FLEX CABLE JUMPER
Stock on Request
FJ-15-R-03.00-4 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Cable Type
Length
Number of Conductors
Pitch
Termination Style
FJ-15-R-03.00-4 Description
Short technical summary and product information.
1MM FLEX CABLE JUMPER
FJ-15-R-03.00-4 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FJ-15-R-03.00-4 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
Molex
CABLE FFC 15POS 1.00MM 9"
View Part
Molex
CABLE FFC 15POS 1.00MM 10"
View Part
CABLE FFC 15POS 1.00MM 10"
CABLE FFC 15POS 1.00MM 1.18"