FDMT800150DC MOSFET N-CH 150V 15A/99A 8DUAL
Mfr Part #:
FDMT800150DC
Available from 2 distributors
Mfr Name: On Semiconductor
On Semiconductor
Description:
MOSFET N-CH 150V 15A/99A 8DUAL
Total Stock: 45,970 pcs
FDMT800150DC Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
1,000 pcs
1000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
44,970 pcs
44970 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
FDMT800150DC Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Drain to Source Voltage (Vdss)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
FET Type
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
Mounting Type
Operating Temperature
Power Dissipation (Max)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
Supplier Device Package
Technology
Vgs (Max)
Vgs(th) (Max) @ Id
FDMT800150DC Description
Short technical summary and product information.
MOSFET N-CH 150V 15A/99A 8DUAL
FDMT800150DC Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FDMT800150DC Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FDMT800150DC-22897
FDMT800150DC-22897
On Semiconductor
FET 150V 6.5 MOHMS PQFN88