FBH321611T-471Y-S FERRITE BEAD 470 OHM 1206 1LN
Mfr Part #:
FBH321611T-471Y-S
Mfr Name: Cal-Chip Electronics
Cal-Chip Electronics
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 1206 1LN
Stock on Request
FBH321611T-471Y-S Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Max)
Filter Type
Mounting Type
Number of Lines
Operating Temperature
FBH321611T-471Y-S Description
Short technical summary and product information.
FERRITE BEAD 470 OHM 1206 1LN
FBH321611T-471Y-S Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FBH321611T-471Y-S Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FBH100505T-800Y-S
FBH100505T-800Y-S
Cal-Chip Electronics
FERRITE BEAD 80 OHM 0402 1LN
View Part
FBH201209T-421Y-S
FBH201209T-421Y-S
FERRITE BEAD 420 OHM 0805 1LN