FBH201209T-800Y-S FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN
Mfr Part #:
FBH201209T-800Y-S
Mfr Name: Cal-Chip Electronics
Cal-Chip Electronics
Description:
FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN
Stock on Request
FBH201209T-800Y-S Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Max)
DC Resistance (DCR) (Max)
Filter Type
Height (Max)
Impedance @ Frequency
Mounting Type
Number of Lines
Size
FBH201209T-800Y-S Description
Short technical summary and product information.
FERRITE BEAD 80 OHM 0805 1LN
FBH201209T-800Y-S Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FBH201209T-800Y-S Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
HCB 2012KF-800T30
HCB 2012KF-800T30
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
80 OHMS @ 100 MHZ 1 POWER, SIGNA