FA-238 50.0000MA30X-C3 FA-238 50.0000MA30X-C3: SMD XTL
Mfr Part #:
FA-238 50.0000MA30X-C3
Mfr Name: Epson
Epson
Description:
FA-238 50.0000MA30X-C3: SMD XTL
Stock on Request
FA-238 50.0000MA30X-C3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Tolerance
Height
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
FA-238 50.0000MA30X-C3 Description
Short technical summary and product information.
FA-238 50.0000MA30X-C3 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FA-238 50.0000MA30X-C3 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FA-238 50.0000MA30X-AQ5
FA-238 50.0000MA30X-AQ5
Epson
FA-238 50.0000MA30X-AQ5: SMD XTL
View Part
FA-238 50.0000MD50X-FF0
FA-238 50.0000MD50X-FF0
CRYSTAL 50.0000MHZ 6.4PF SMD
View Part
FA-238 50.0000MD50X-FF4
FA-238 50.0000MD50X-FF4
CRYSTAL 50.0000MHZ 6.4PF SMD
FA-238 50.0000MD50X-FF5
FA-238 50.0000MD50X-FF5
CRYSTAL 50.0000MHZ 5PF SMD