FA-238 16.00M-A0NNYYG80RGB CRYSTAL 16.00MHZ 10PF SMD
Mfr Part #:
FA-238 16.00M-A0NNYYG80RGB
Mfr Name: Epson
Epson
Description:
CRYSTAL 16.00MHZ 10PF SMD
Stock on Request
FA-238 16.00M-A0NNYYG80RGB Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
FA-238 16.00M-A0NNYYG80RGB Description
Short technical summary and product information.
CRYSTAL 16.00MHZ 10PF SMD
FA-238 16.00M-A0NNYYG80RGB Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FA-238 16.00M-A0NNYYG80RGB Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FA-238 16.0000MA-K5
FA-238 16.0000MA-K5
Epson
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
View Part
FA-238 16.00M-A0NNYYG80RG6
FA-238 16.00M-A0NNYYG80RG6
CRYSTAL 16.00MHZ 10PF SMD