FA-238 16.0000MA30X-C0 FA-238 16.0000MA30X-C0: SMD XTL
Mfr Part #:
FA-238 16.0000MA30X-C0
Mfr Name: Epson
Epson
Description:
FA-238 16.0000MA30X-C0: SMD XTL
Stock on Request
FA-238 16.0000MA30X-C0 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Tolerance
Height
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
FA-238 16.0000MA30X-C0 Description
Short technical summary and product information.
FA-238 16.0000MA30X-C0 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FA-238 16.0000MA30X-C0 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FA-238 16.0000MD30X-B5
FA-238 16.0000MD30X-B5
Epson
CRYSTAL 16.0000MHZ 16PF SMD
View Part
FA-238 16.0000MA30X-C
FA-238 16.0000MA30X-C
FA-238 16.0000MA30X-C: SMD XTL M
View Part
FA-238 16.0000MD-K
FA-238 16.0000MD-K
CRYSTAL 16.0000MHZ 10PF SMD
FA-238 16.0000MD-W
FA-238 16.0000MD-W
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD