FA-238 16.0000MA20V-W FA-238 16.0000MA20V-W: SMD XTL M
Mfr Part #:
FA-238 16.0000MA20V-W
Mfr Name: Epson
Epson
Description:
FA-238 16.0000MA20V-W: SMD XTL M
Stock on Request
FA-238 16.0000MA20V-W Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Tolerance
Height
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
FA-238 16.0000MA20V-W Description
Short technical summary and product information.
FA-238 16.0000MA20V-W Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
FA-238 16.0000MA20V-W Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
FA-238 16.0000MA30X-AG5
FA-238 16.0000MA30X-AG5
Epson
CRYSTAL 16.0000MHZ 7PF SMD
View Part
FA-238 16.0000MA30X-AG0
FA-238 16.0000MA30X-AG0
CRYSTAL 16.0000MHZ 7PF SMD
View Part
FA-238 16.0000MA30X-W
FA-238 16.0000MA30X-W
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD