F127T254P20 PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.54 MM
Mfr Part #:
F127T254P20
Mfr Name: Chip Quik Inc.
Chip Quik Inc.
Description:
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.54 MM
Stock on Request
F127T254P20 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Board Thickness
Material
Number of Positions
Pitch
Proto Board Type
F127T254P20 Description
Short technical summary and product information.
F127T254P20 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
F127T254P20 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
F127T127P20
F127T127P20
Chip Quik Inc.
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 1.27 MM
View Part
F127T200P20
F127T200P20
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.00 MM