F127T254P16 PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.54 MM
Mfr Part #:
F127T254P16
Mfr Name: Chip Quik Inc.
Chip Quik Inc.
Description:
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.54 MM
Stock on Request
F127T254P16 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Board Thickness
Material
Number of Positions
Pitch
Proto Board Type
F127T254P16 Description
Short technical summary and product information.
F127T254P16 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
F127T254P16 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
F127T127P16
F127T127P16
Chip Quik Inc.
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 1.27 MM
View Part
F127T200P16
F127T200P16
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.00 MM