F127T254P08 PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.54 MM
Mfr Part #:
F127T254P08
Mfr Name: Chip Quik Inc.
Chip Quik Inc.
Description:
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.54 MM
Stock on Request
F127T254P08 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Board Thickness
Material
Number of Positions
Pitch
Proto Board Type
F127T254P08 Description
Short technical summary and product information.
F127T254P08 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
F127T254P08 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
F127T127P08
F127T127P08
Chip Quik Inc.
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 1.27 MM
View Part
F127T200P08
F127T200P08
PITCH CHANGER 1.27 MM TO 2.00 MM