ETQ-P6F1R2HFA FIXED IND 1.2UH 14.2A 2.24 MOHM
Mfr Part #:
ETQ-P6F1R2HFA
Available from 3 distributors
Mfr Name: Panasonic Electronic Components
Panasonic Electronic Components
Description:
FIXED IND 1.2UH 14.2A 2.24 MOHM
Total Stock: 742 pcs
ETQ-P6F1R2HFA Available from 3 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
5 pcs
5 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
299 pcs
299 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
438 pcs
438 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
ETQ-P6F1R2HFA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Shielding
Size
Tolerance
ETQ-P6F1R2HFA Description
Short technical summary and product information.