ERZ-V07D470 VARISTOR 47V 500A DISC 7MM
Mfr Part #:
ERZ-V07D470
Available from 1 distributors
Mfr Name: Panasonic Electronic Components
Panasonic Electronic Components
Description:
VARISTOR 47V 500A DISC 7MM
Total Stock: 123 pcs
ERZ-V07D470 Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
123 pcs
123 pcs On Request 1 On Request On Request 2026-02-25 06:16:38 On Request On Request
ERZ-V07D470 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Capacitance @ Frequency
Current
Energy
Maximum AC Volts
Maximum DC Volts
Mounting Type
Number of Circuits
Operating Temperature
Varistor Voltage (Max)
Varistor Voltage (Min)
Varistor Voltage (Typ)
ERZ-V07D470 Description
Short technical summary and product information.
VARISTOR 47V 500A DISC 7MM
ERZ-V07D470 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ERZ-V07D470 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ERZ-V07D470CS
ERZ-V07D470CS
VARISTOR 47V 500A DISC 7MM