ER1025-20KM FIXED IND 1UH 385MA 1 OHM TH
Mfr Part #:
ER1025-20KM
Mfr Name: API Delevan Inc.
API Delevan Inc.
Description:
FIXED IND 1UH 385MA 1 OHM TH
Stock on Request
ER1025-20KM Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Tolerance
Type
ER1025-20KM Description
Short technical summary and product information.
FIXED IND 1UH 385MA 1 OHM TH
ER1025-20KM Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ER1025-20KM Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CTM1F-1R0K
CTM1F-1R0K
Central Technologies
1.0UH AXIAL MOLDED INDUCTOR
View Part
ER1025-20KP
ER1025-20KP
API Delevan Inc.
FIXED IND 1UH 385MA 1 OHM TH