EP169NP-1R3L FIXED IND 1.3UH 12A 0.84 MOHM TH
Mfr Part #:
EP169NP-1R3L
Mfr Name: SUMIDA CORP
SUMIDA CORP
Description:
FIXED IND 1.3UH 12A 0.84 MOHM TH
Stock on Request
EP169NP-1R3L Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Shielding
Size
Tolerance
EP169NP-1R3L Description
Short technical summary and product information.