ELL-CTV2R0N FIXED IND 2UH 6.3A 5.6 MOHM SMD
Mfr Part #:
ELL-CTV2R0N
Available from 1 distributors
Mfr Name: Panasonic Electronic Components
Panasonic Electronic Components
Description:
FIXED IND 2UH 6.3A 5.6 MOHM SMD
Total Stock: 80 pcs
ELL-CTV2R0N Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
80 pcs
80 pcs On Request 1 On Request On Request 2026-02-25 06:16:38 On Request On Request
ELL-CTV2R0N Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Shielding
Size
Tolerance
Type
ELL-CTV2R0N Description
Short technical summary and product information.