ELJ-RF39NJFB FIXED IND 39NH 150MA 1.7 OHM SMD
Mfr Part #:
ELJ-RF39NJFB
Mfr Name: Panasonic Electronic Components
Panasonic Electronic Components
Description:
FIXED IND 39NH 150MA 1.7 OHM SMD
Stock on Request
ELJ-RF39NJFB Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
ELJ-RF39NJFB Description
Short technical summary and product information.
ELJ-RF39NJFB Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ELJ-RF39NJFB Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ELJ-RF39NJF
ELJ-RF39NJF