ELJ-RE68NGFA FIXED IND 68NH 250MA 1.3 OHM SMD
Mfr Part #:
ELJ-RE68NGFA
Available from 1 distributors
Mfr Name: Panasonic Electronic Components
Panasonic Electronic Components
Description:
FIXED IND 68NH 250MA 1.3 OHM SMD
Total Stock: 78 pcs
ELJ-RE68NGFA Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
78 pcs
78 pcs On Request 1 On Request On Request 2026-02-25 06:16:38 On Request On Request
ELJ-RE68NGFA Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
ELJ-RE68NGFA Description
Short technical summary and product information.
ELJ-RE68NGFA Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ELJ-RE68NGFA Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ELJ-RE68NGF3
ELJ-RE68NGF3