ELJ-RE56NGF3 FIXED IND 56NH 250MA 1.2 OHM SMD
Mfr Part #:
ELJ-RE56NGF3
Mfr Name: Panasonic Electronic Components
Panasonic Electronic Components
Description:
FIXED IND 56NH 250MA 1.2 OHM SMD
Stock on Request
ELJ-RE56NGF3 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
ELJ-RE56NGF3 Description
Short technical summary and product information.
ELJ-RE56NGF3 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ELJ-RE56NGF3 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ELJ-RE56NGFA
ELJ-RE56NGFA