ELJ-FD1R0KF FIXED IND 1UH 160MA 1.56 OHM SMD
Mfr Part #:
ELJ-FD1R0KF
Mfr Name: Panasonic Electronic Components
Panasonic Electronic Components
Description:
FIXED IND 1UH 160MA 1.56 OHM SMD
Stock on Request
ELJ-FD1R0KF Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
ELJ-FD1R0KF Description
Short technical summary and product information.