ELJ-FC2R7JF FIXED IND 2.7UH 145MA 1.2OHM SMD
Mfr Part #:
ELJ-FC2R7JF
Available from 1 distributors
Mfr Name: Panasonic Electronic Components
Panasonic Electronic Components
Description:
FIXED IND 2.7UH 145MA 1.2OHM SMD
Total Stock: 990 pcs
ELJ-FC2R7JF Available from 1 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
990 pcs
990 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
ELJ-FC2R7JF Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
ELJ-FC2R7JF Description
Short technical summary and product information.