ECS-400-10-36B2-CKM-TR CRYSTAL 40 MHZ 10PF SMD
Mfr Part #:
ECS-400-10-36B2-CKM-TR
Mfr Name: ECS Inc.
ECS Inc.
Description:
CRYSTAL 40 MHZ 10PF SMD
Stock on Request
ECS-400-10-36B2-CKM-TR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
ECS-400-10-36B2-CKM-TR Description
Short technical summary and product information.
CRYSTAL 40 MHZ 10PF SMD
ECS-400-10-36B2-CKM-TR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ECS-400-10-36B2-CKM-TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ECS-400-10-36B-CKM
ECS-400-10-36B-CKM
ECS Inc.
CRYSTAL 40.0000MHZ 10PF SMD