ECS-384-10-36B-CWN-TR CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMD
Mfr Part #:
ECS-384-10-36B-CWN-TR
Mfr Name: ECS Inc.
ECS Inc.
Description:
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMD
Stock on Request
ECS-384-10-36B-CWN-TR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Size
Type
ECS-384-10-36B-CWN-TR Description
Short technical summary and product information.
CRYSTAL 38.400 MHZ 10PF SMD
ECS-384-10-36B-CWN-TR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ECS-384-10-36B-CWN-TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
Q 38,40-JXS22-10-10/15-T1-FU-WA-LF
Jauch Quartz GmbH
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD