ECS-160-12-30BQ-ES-TR CRYSTAL 16.000MHZ 12PF SMD
Mfr Part #:
ECS-160-12-30BQ-ES-TR
Mfr Name: ECS Inc.
ECS Inc.
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 12PF SMD
Stock on Request
ECS-160-12-30BQ-ES-TR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Ratings
Size
Type
ECS-160-12-30BQ-ES-TR Description
Short technical summary and product information.
CRYSTAL 16.000MHZ 12PF SMD
ECS-160-12-30BQ-ES-TR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ECS-160-12-30BQ-ES-TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
IXA20-FBFF12-16.000MHZ
IXA20-FBFF12-16.000MHZ
ILSI
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD
View Part
EB3250YA12-16.000M TR
EB3250YA12-16.000M TR
Ecliptek
CRYSTAL 16.0000MHZ 12PF SMD