ECS-120-12-33Q-AEN-TR CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Mfr Part #:
ECS-120-12-33Q-AEN-TR
Mfr Name: ECS Inc.
ECS Inc.
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
Stock on Request
ECS-120-12-33Q-AEN-TR Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
ESR (Equivalent Series Resistance)
Frequency
Frequency Stability
Frequency Tolerance
Height
Load Capacitance
Mounting Type
Operating Mode
Operating Temperature
Ratings
Size
Type
ECS-120-12-33Q-AEN-TR Description
Short technical summary and product information.
CRYSTAL 12.0000MHZ 12PF SMD
ECS-120-12-33Q-AEN-TR Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ECS-120-12-33Q-AEN-TR Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ABM8AIG-12.000MHZ-12-D3Z-T3
ABM8AIG-12.000MHZ-12-D3Z-T3
Abracon LLC
CRYSTAL 12.000MHZ 12PF SMD