ECP40UT03 AC/DC CONVERTER 5V 24V -12V 40W
Mfr Part #:
ECP40UT03
Mfr Name: XP Power
XP Power
Description:
AC/DC CONVERTER 5V 24V -12V 40W
Stock on Request
ECP40UT03 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Applications
Approval Agency
Current
Efficiency
Features
Mounting Type
Number of Outputs
Operating Temperature
Power (Watts)
Size
Type
Voltage
ECP40UT03 Description
Short technical summary and product information.
ECP40UT03 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
ECP40UT03 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
ECP40UT04
ECP40UT04
XP Power