DF75NB160 DIODE MODULE 1600V 75A
Mfr Part #:
DF75NB160
Mfr Name: SanRex Corporation
SanRex Corporation
Description:
DIODE MODULE 1600V 75A
Stock on Request
DF75NB160 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Supplier Device Package
Technology
Voltage
DF75NB160 Description
Short technical summary and product information.
DIODE MODULE 1600V 75A
DF75NB160 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
DF75NB160 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
DF60NB160
DF60NB160
SanRex Corporation
DIODE MODULE 1600V 60A
View Part
DF100NB160
DF100NB160
DIODE MODULE 1600V 100A