DF30AA120 DIOE MODULE 1200V 30A
Mfr Part #:
DF30AA120
Mfr Name: SanRex Corporation
SanRex Corporation
Description:
DIOE MODULE 1200V 30A
Stock on Request
DF30AA120 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Technology
Voltage
DF30AA120 Description
Short technical summary and product information.
DIOE MODULE 1200V 30A
DF30AA120 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
DF30AA120 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
DF20AA120
DF20AA120
SanRex Corporation
DIOE MODULE 1200V 20A