DF20AA160 DIOE MODULE 1600V 20A
Mfr Part #:
DF20AA160
Mfr Name: SanRex Corporation
SanRex Corporation
Description:
DIOE MODULE 1600V 20A
Stock on Request
DF20AA160 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Technology
Voltage
DF20AA160 Description
Short technical summary and product information.
DIOE MODULE 1600V 20A
DF20AA160 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
DF20AA160 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
DF30AA160
DF30AA160
SanRex Corporation
DIOE MODULE 1600V 30A
View Part
PT50KN16
PT50KN16
Kyocera AVX
DIODE MODULE 3PHASE 1.6KV 50A