DF200AB160 DIOE MODULE 1600V 200A
Mfr Part #:
DF200AB160
Mfr Name: SanRex Corporation
SanRex Corporation
Description:
DIOE MODULE 1600V 200A
Stock on Request
DF200AB160 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Technology
Voltage
DF200AB160 Description
Short technical summary and product information.
DIOE MODULE 1600V 200A
DF200AB160 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
DF200AB160 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
DF200AE160
DF200AE160
SanRex Corporation
DIODE MODULE 1600V 200A
View Part
PT300S16
PT300S16
Kyocera AVX
DIODE MODULE 3PHASE 1.6KV 300A