DF15005S-T BRIDGE RECT 1PHASE 50V 1.5A DF-S
Mfr Part #:
DF15005S-T
Mfr Name: Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 1.5A DF-S
Stock on Request
DF15005S-T Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Supplier Device Package
Technology
Voltage
DF15005S-T Description
Short technical summary and product information.
DF15005S-T Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
DF15005S-T Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
DF005S-T
DF005S-T
Diodes Incorporated
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 1A DF-S
View Part
DF005S
DF005S
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 1A DFS
View Part
DF15005S
DF15005S