DF15005M BRIDGE RECT 1PHASE 50V 1.5A DFM
Mfr Part #:
DF15005M
Mfr Name: Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
Description:
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 1.5A DFM
Stock on Request
DF15005M Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current
Diode Type
Mounting Type
Operating Temperature
Supplier Device Package
Technology
Voltage
DF15005M Description
Short technical summary and product information.
DF15005M Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
DF15005M Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
DF005M
DF005M
Diodes Incorporated
BRIDGE RECT 1PHASE 50V 1A DFM