CW252016-1R0J FIXED IND 1UH 330MA 1.75 OHM SMD
Mfr Part #:
CW252016-1R0J
Available from 2 distributors
Mfr Name: Bourns
Bourns
Description:
FIXED IND 1UH 330MA 1.75 OHM SMD
Total Stock: 2,275 pcs
CW252016-1R0J Available from 2 distributors
Authorised
Non-Authorised
Distributor Stock Pricing MOQ PKG Lead Time Date Code On Order Quantity On Order Delivery
Non-Authorised Inventory information
275 pcs
275 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request On Request
2,000 pcs
2000 pcs On Request 1 On Request On Request On Request On Request 2026-04-29 00:15:17
CW252016-1R0J Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Material
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
CW252016-1R0J Description
Short technical summary and product information.