CTLQ1812NF-222J 2.2MH 30MA SMD WW INDUCTOR
Mfr Part #:
CTLQ1812NF-222J
Mfr Name: Central Technologies
Central Technologies
Description:
2.2MH 30MA SMD WW INDUCTOR
Stock on Request
CTLQ1812NF-222J Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Current Rating (Amps)
DC Resistance (DCR)
Frequency
Height
Inductance
Mounting Type
Operating Temperature
Q @ Freq
Shielding
Size
Supplier Device Package
Tolerance
Type
CTLQ1812NF-222J Description
Short technical summary and product information.
2.2MH 30MA SMD WW INDUCTOR
CTLQ1812NF-222J Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CTLQ1812NF-222J Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
LRHQ30-222J-RC
LRHQ30-222J-RC
Allied Components International
2200uH +/-5% Lo-Resist. Hi-Q Chi