CPF0603B29K4E1 RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/16W 0603
Mfr Part #:
CPF0603B29K4E1
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 1/16W 0603
Stock on Request
CPF0603B29K4E1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Composition
Height
Number of Terminations
Operating Temperature
Power (Watts)
Resistance
Size
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
Tolerance
CPF0603B29K4E1 Description
Short technical summary and product information.
CPF0603B29K4E1 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CPF0603B29K4E1 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CPF0603B29K4E
CPF0603B29K4E
TE Connectivity
RES 29.4 KOHM 0.1% 1/16W 0603
View Part
RN06B2942CT5-25
RN06B2942CT5-25
Cal-Chip Electronics
RES 29.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
View Part
RN73F1JTD2942B
RN73F1JTD2942B
Meritek
RES SMD_29.4K_0.1%_1/16W, 0.625W