CPF0603B27K4E1 RES SMD 27.4KOHM 0.1% 1/16W 0603
Mfr Part #:
CPF0603B27K4E1
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
RES SMD 27.4KOHM 0.1% 1/16W 0603
Stock on Request
CPF0603B27K4E1 Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Composition
Height
Number of Terminations
Operating Temperature
Power (Watts)
Resistance
Size
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
Tolerance
CPF0603B27K4E1 Description
Short technical summary and product information.
CPF0603B27K4E1 Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CPF0603B27K4E1 Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
RNCS0603BKE27K4
RNCS0603BKE27K4
Stackpole Electronics, Inc.
RES 27.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
View Part
RNCS0603BTE27K4
RNCS0603BTE27K4
Stackpole Electronics, Inc.
RES 27.4K OHM 0.1% 1/16W 0603
View Part
CPF0603B27K4E
CPF0603B27K4E
TE Connectivity
RES 27.4 KOHM 0.1% 1/16W 0603
RN73F1JTD2742B
RN73F1JTD2742B
Meritek
RES SMD_27.4K_0.1%_1/16W, 0.625W