CPF0603B200KE RES 200 KOHM 0.1% 1/16W 0603
Mfr Part #:
CPF0603B200KE
Mfr Name: TE Connectivity
TE Connectivity
Description:
RES 200 KOHM 0.1% 1/16W 0603
Stock on Request
CPF0603B200KE Specifications Quick View
Most important parameters for selection – full specs in datasheet.
Category
Manufacturer Name
Composition
Height
Number of Terminations
Operating Temperature
Power (Watts)
Resistance
Size
Supplier Device Package
Temperature Coefficient
Tolerance
CPF0603B200KE Description
Short technical summary and product information.
RES 200 KOHM 0.1% 1/16W 0603
CPF0603B200KE Quick Information
Mfr Standard Lead Time: 12 weeks (varies by distributor)
RoHS Status: RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL): 1 Unlimited
REACH Status: REACH Unaffected
CPF0603B200KE Alternate Parts
Same form/fit/function or matching attribute configuration across different manufacturers.
View All Alternate Parts
CPF0603B200KE1
CPF0603B200KE1
TE Connectivity
RES SMD 200K OHM 0.1% 1/16W 0603